Lśniące, mocne, zdrowe, gęste – o takich włosach marzy każda z nas. Niestety ich wygląd często odbiega od tych marzeń. Odpowiednia pielęgnacja może znacznie poprawić sytuację — i nie chodzi o pielęgnację samych włosów. Trzeba zacząć od fundamentów, czyli od skóry głowy. Właśnie tutaj potrzebna jest wcierka!

Czym jest wcierka do włosów?

Jeśli jesteś świadomą włosomaniaczką, dobrze wiesz, że wcierka do włosów to niezwykle ważny element pielęgnacji. To bomba odżywcza, którą aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy. Jest dla niej tym samym, czym serum dla skóry twarzy. To produkty intensywnie wspierające i pobudzające skórę głowy o określonym działaniu. Wcierki pobudzają skórę do regeneracji, co bezpośrednio wpływa na kondycję cebulek, a w konsekwencji na wygląd i witalność włosów. Innymi słowy: z dobrze odżywionych, pobudzonych cebulek wyrastają mocniejsze oraz zdrowsze włosy. Wcierki do włosów są niczym odżywczy eliksir — warto włączyć je do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Gęste, mocne i lśniące kosmyki – wszystko dzięki wcierkom!

Wcierki do włosów mają różne formuły. Większość opiera się na działaniu olejów i ekstraktów roślinnych, ale jako wcierki można stosować także hydrolaty. Wybór odpowiedniej wcierki zależny jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dostępne są:

  • wcierki przyspieszające wzrost włosów – pełne składników odżywiających, zwykle na bazie naturalnych substancji wpływających na wzmocnienie włosów;
  • wcierki ograniczające przetłuszczanie się włosów – to preparaty normalizujące, regulujące pracę sebum, przywracające prawidłowe funkcjonowanie skóry;
  • wcierki ograniczające wypadanie włosów – to preparaty kondycjonujące włosy, wzmacniające cebulki;
  • wcierki przeciwłupieżowe – wspomagają skórę w walce z łupieżem. Działają antygrzybicznie, regulująco i kojąco.

Wybierając wcierki, warto zwrócić uwagę na ich skład i sięgać po produkty naturalne.

Na efekty trzeba zaczekać

Mówi się, że na to, co najlepsze, trzeba poczekać. Ta prawda sprawdza się to w przypadku wcierek do włosów. Ich działanie bywa spektakularne, ale nie jest natychmiastowe. Pierwsze efekty mogą być widoczne po około 2-3 miesiącach regularnego wcierania, gdy na głowie pojawią się pierwsze baby hair, a więc nowo wzrastające włosy.

Wcierka do włosów jest kosmetykiem, który z pewnością warto włączyć do pielęgnacji. Choć na efekty jej działania trzeba nieco poczekać, może się okazać, że rezultat przerośnie oczekiwania i przyniesie większą satysfakcję niż jakakolwiek inna pielęgnacja.