Wyraziste, pięknie podkreślone oczy to zadanie w sam raz dla neonowych cieni, które są niezwykle popularne w tym sezonie. Zwłaszcza latem – idealnie oddają nastrój panujący podczas radosnych, ciepłych dni. Z czym łączyć neonowe cienie? Czy każdy będzie wyglądać w nich dobrze?

Neonowe oko

Neonowe cienie pozwalają stworzyć na oczach prawdziwą tęczę! To idealny letni makijaż, w sam raz na plażę. W tym sezonie najmodniejszymi kolorami z pewnością jest błękit, limonka, fuksja, a także żółć. Z tych kolorów bez problemu uzyskasz piękny makijaż oka, który podkreśli Twoje atuty. Pamiętaj jednak, że make-up zawsze musi być dopasowany do koloru oczy oraz odcienia skóry. Ciepłe tony najbardziej polubią się z ciepłymi kolorami – czerwienią, żółcią czy pomarańczą. Jeśli posiadasz skórę w zimnym odcieniu, korzystaj z niebieskiego czy też fioletowego cienia. Paletę takich kolorów znajdziecie na stronie Eveline.pl.

Neon także to pracy

Z neonowych cieni możesz stworzyć makijaż na całą powiekę, jeśli wybierasz się na imprezę czy też wychodzisz ze znajomymi. Jednak w pracy te kolory także zadziałają idealnie. Wystarczy, że nałożysz cień na górną linię rzęs. Wtedy możesz pozwolić sobie nawet na jaskrawą żółć czy też zieleń. Makijaż i tak będzie wyglądać elegancko, a jednocześnie niezwykle rozświetlająco.

Neon nie tylko dla odważnych

Neonowe cienie do powiek kojarzą się głównie z mocno podkreślonymi oczami i bardzo odważnym lookiem. Oczywiście, tak również możemy to rozegrać. Jednak neon sprawdzi się nie tylko w mocnych makijażach oczu. Tego typu cienie mogą zostać wykorzystane po to, by nadać codziennemu makijażowi odrobiny figlarności i wesołości. Neon może być użyty na przykład na środku ruchomej powieki, gdy oko jest już prawie zrobione. W ten sposób otrzymasz efekt głębi, jednocześnie pokazując, że potrafisz bawić się kolorami.

Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze cienie nie stworzą całego makijażu oka. Koniecznie wybierz także odpowiedni tusz do rzęs, który wydłuży i pogrubi włoski, by oczy wyglądały zalotnie.