Gabinet stomatologiczny czy klinika dentystyczna? Dziś tych pojęć używa się zamiennie. Nawet stomatologia estetyczna nie jest już dziedziną obcą dla profesjonalnego dentysty. Wszyscy wiemy, że leczenie zachowawcze zębów jest niezwykle istotne, choć wiele z nas wciąż boi się dentysty jako takiego i odkłada wizytę do czasu, gdy coś się dzieje. Tymczasem o uzębienie naprawdę warto dbać każdego dnia i odwiedzać lekarzy dentystów systematycznie. Ale co jest istotne w wyborze? Fachowe podejście czy przyjazna atmosfera? Czego powinieneś oczekiwać w gabinecie stomatologicznym? Czy dentysta szczecin spełni twoje oczekiwania?

Dlaczego warto dbać o zęby

Piękny uśmiech wpływa na to, jak postrzegają nas inni i jak sami siebie postrzegamy. Dbanie o zdrowie, w tym zdrowe zęby, pozwala nam nie tylko wyglądać i czuć się lepiej. Dobra profilaktyka pozwala także na uniknięcie bolesnych i kosztownych zabiegów takich jak leczenie kanałowe. Jeśli wcześniej zadbamy o potrzeby naszego uzębienia, zabiegi będą przyjemniejsze, a znieczulenie nie będzie nam potrzebne.
Odpowiadając na pytanie po co warto dbać o zęby, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co nam one dają. Przede wszystkim prezentujemy się lepiej. Czy staramy się o nową pracę, czy poznajemy kogoś nowego – wygląd to pierwsze na co zwraca się uwagę, a jeśli szpecą go zepsute czy żółte zęby to zdecydowanie trudniej jest nam się wybić. Są one zatem naszą wizytówką.
Co za tym idzie, jeśli ludzie postrzegają nas pozytywnie, a my sami w lustrze dostrzegamy nasze piękno, czujemy się lepiej sami ze sobą. Jesteśmy bardziej odważni, radośni, pewni siebie.
Niewątpliwym atutem jest także fakt, że dokonując w gabinecie dentysty systematycznego przeglądu stanu zębów, szybciej wyłapiemy poważniejsze problemy i łatwiej będzie zapobiegać bardziej zaawansowanym chorobom. Ostatecznie, specjalistyczne leczenie jest znacznie droższe niż standardowa konsultacja, więc finalnie w naszym portfelu zostanie więcej środków, jakie możemy przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Wielu pacjentów tak naprawdę nie wie, jaki powinien być lekarz stomatolog. Czy dla twojego uśmiechu ma znaczenie czy jest to jedyny stomatolog w miejscowości, czy lepiej szukać różnorodności?  Czy ma znaczenie czy idziesz do centrum stomatologicznego czy gabinetu stomatologicznego? Czy szumne nazwy mają tu jakieś znaczenie? Co prawda, gdy dochodzi już do wizyty to zdecydowanie wiemy czy nam odpowiadała czy nie. O czym zatem pamiętać czy wyborze?
W pierwszej kolejności, należy szukać dobrego specjalisty z dziedziny problemu, z jakim się spotykasz. Jeśli wypadły ci wszystkie żeby lepiej szukać dobrego protetyka, a jeśli masz problemy z dziąsłami – periodonty. Dobry specjalista posiada też odpowiednie doświadczenie i uczestniczy w licznych kursach zawodowych, stale poszerzając swoją wiedzę.
Jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, sprawdź opinie i rekomendacje. Setki zadowolonych pacjentów może być dobrą wskazówką, ze znalazłeś wśród wielu gabinetów stomatologicznych ten, gdzie uzyskasz najlepszą pomoc.
Dobrze mieć ciepłe relacje ze swoim dentystą. Lekarz powinien być empatyczny, dawać ci poczucie bezpieczeństwa, troszczyć się o ciebie oraz mieć partnerski stosunek do ciebie. Stereotypem jest, że rozmowa z dentystą nie ma sensu, bo przecież tak wiele jej jest przed czy po zabiegu!
Sam gabinet, poczekalnia, recepcja powinna zachęcać do pobytu, być czysta, przyjemna, kojącą. Gabinet powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, a obsługa powinna zachowywać higienę np. nosić maseczki czy rękawiczki.
Na końcu powinieneś mieć jasno przekazany sposób leczenie i koszty jakie poniesiesz. Do tego gabinet powinien oferować jak najszerszą ofertę usług dentystycznych.

Co charakteryzuje Gabinet Lubińska Stomatologia i Ortodoncja

>Szukając stomatologa, możesz zadać sobie pytanie czy dentysta szczecin to miejsce dla Ciebie.
Gabinet Lubińska Stomatologia i Ortodoncja to miejsce, gdzie jest miła obsługa i profesjonalne leczenie w przyjaznej atmosferze. Dokładamy wszelkich starań, aby zadowolenie pacjenta było jak największe. W naszym gabinecie pierwsza wizyta to pełny i jasny plan leczenia. W trakcie wizyty wyjaśnimy wszystkie wątpliwości, odpowiemy na twoje pytania i przedstawimy spodziewane koszty. Leczenie w naszym gabinecie odbywa się w komfortowych warunkach.
Przedstawiamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, dlatego możesz poczuć się tu wysłuchany.

Proponujemy nowoczesne metody leczenia między innymi z protetyki, implantologii, stomatologii ogólnej (w tym leczenie kanałowe) czy stomatologii estetycznej.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą wykwalifikowaną kadrą oraz szeroką ofertą stomatologiczną, w której twoje samopoczucie i zdrowie jest stawiane na pierwszym miejscu, a twój uśmiech po kompleksowym leczeniu będzie mógł zachwycać każdego.