Artykuł partnera.

Pracownicy coraz częściej oczekują od swojego pracodawcy dodatkowych benefitów, jednym z nich będący prywatna opieka medyczna. Teraz to jest standard.

Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenia zdrowotne stały się powszechne w firmach w Polsce. Coraz więcej przedsiębiorców, małych i dużych, oferuje pakiet ubezpieczeń w celu zwiększenia atrakcyjności warunków pracy. Przez to pakiety medyczne dla firm stały się standardem w ubezpieczeniach grupowych pracowników. Czemu to jest częścią ubezpieczenia? Warto jest to wyjaśnić. Ubezpieczenie grupowe pracowników obejmuje w swojej ofercie ochronę zdrowia i życia zatrudnionych przez przedsiębiorstwo pracowników. Często w ofercie pracy w celu poprawy atrakcyjności promuje się dostępność takiej polisy w danej firmie, taki pakiet medyczny jest bardzo pożądany przez pracowników. Powód jest prosty, oferuje to kompleksową ochronę w postaci opieki medycznej na co dzień. Popularny jest też wariant rodzinny, obejmujący nie tylko samego pracownika, lecz również jego bliskich. Taki pakiet medyczny przeważnie obejmuje m.in. konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne oraz rehabilitację. W skrócie komfortowa opieka medyczna i dostęp do lekarzy specjalistów bez kolejek czy skierowań. Co najlepsze, to ubezpieczyciel bierze na siebie obowiązek zapłaty za wskazane badania i analizy lekarskie. Oczywiście, jak w każdym ubezpieczeniu, istnieją różne warianty ubezpieczenia grupowego pracowników, który zawiera w sobie pakiet medyczny. Niektórzy pracownicy mogą mieć najtańszy wariant podstawowy z podstawowymi zabiegami czy usługami, czy tez trochę droższy wariant standardowy. Jednak jeśli pracodawca chce wyróżnić niektórych pracowników, może im zaoferować najwyższe pakiety medyczne obejmujące prawie wszystko, co polisa ubezpieczeniowa ma do zaoferowania.

Przeważnie w przypadku takiego typu ubezpieczenia istnieje możliwość rozszerzenia swojego pakietu medycznego. Zakres opieki medycznej ustalany jest indywidualnie z każdym klientem, lecz jest możliwość rozszerzenia polisy w późniejszym terminie o dodatkowe opcje, dla przykładu chirurgię jednego dnia, opiekę medyczną w leczeniu nowotworu lub bardzo popularne usługi stomatologiczne czy wizyty domowe. Pakiety medyczne dla firm na przestrzeni lat stały się standardem i czymś pożądanym przez prawie każdego pracownika. Bez tego praca w danej firmie może wydawać się mało atrakcyjna, a nawet może zaszkodzić reputacji przedsiębiorstwa.