Artykuł partnera.

Lekarz w internecie to aktualnie żadna nowość, coraz więcej specjalistów z różnych dziedzin działa w social mediach, dzięki którym pacjenci trafiają właśnie do nich. Konsultacja lekarska u osoby, która buduje swoją markę w sieci jest czymś, za czym ludzie podążają, ponieważ rozmowa z kimś, kto ma posłuch i jawną wiedzę jest czymś, czego nieświadomie często oczekujemy.

Lekarz w internecie to aktualnie żadna nowość, coraz więcej specjalistów z różnych dziedzin działa w social mediach, dzięki którym pacjenci trafiają właśnie do nich. Konsultacja lekarska u osoby, która buduje swoją markę w sieci jest czymś, za czym ludzie podążają, ponieważ rozmowa z kimś, kto ma posłuch i jawną wiedzę jest czymś, czego nieświadomie często oczekujemy.

Konsultacja lekarska online – lekarz w sieci

Social media to nie tylko miejsce na śmieszne filmiki, przepisy kulinarne, czy zdjęcia modowe. Tam również znajdziemy wartościowe treści, które tworzą osoby z odpowiednim wykształceniem i wiedzą, a darmowa wiedza jest często magnesem na potencjalnych klientów, czy jak w przypadku lekarzy – pacjentów. Wielu specjalistów z zakresu ginekologii, psychiatrii czy kardiologii i każdy z nich ma pomysł na to, aby przybliżyć swoim odbiorcom jego pracę, problemy związane z diagnostyką, czy leczeniem. Obserwatorzy, widząc proces pracy, diagnostyki i leczenia, które przynoszą odpowiednie efekty, chcą mieć możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności tego właśnie specjalisty. W takim przypadku konsultacja lekarska na odległość jest doskonałym rozwiązaniem, gdy nasz lekarz znajduje się nad morzem, a my mieszkamy przykładowo na Podhalu, wystarczy jedynie dostęp do internetu i platformy, gdzie przyjmuje nasz wymarzony specjalista.

Jak wygląda konsultacja lekarska

W przypadku, gdy konsultacja lekarska odbywa się online podstawowym elementem konsultacji jest wybór formy, czyli wideorozmowa, rozmowa telefoniczna bądź czat na platformie medycznej. Konsultacja lekarska może dotyczyć każdej przypadłości i podczas jej trwania należy przybliżyć lekarzowi swój stan zdrowia i wszelkie dolegliwości oraz sytuacje, które mogły mieć wpływ na aktualny stan zdrowia. Podczas rozmowy z lekarzem lekarz może omówić aktualne wyniki badań, przepisać e-Receptę na odpowiednie leki, wystawić e-Skierowanie do odpowiedniego specjalisty, jeśli przypadek zdrowotny tego wymaga oraz wystawi L4 na czas rekonwalescencji. Jak widać, konsultacja lekarska online ma takie samo działanie jak konsultacja w gabinecie, jest jedynie ograniczona o badania, które lekarz może wykonać na miejscu, czyli EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, czy cukru we krwi.

Platformy medyczne i ich działanie

Jedną z najpopularniejszych platform medycznych w Polsce jest haloDoctor, która ma w swojej ofercie ponad 400 lekarzy różnych specjalizacji. Lekarze dyżurują na platformie o różnych porach, a o ich dostępności informują kalendarze wizyt, które są widoczne dla każdego.

Aby konsultacja lekarska mogła odbyć się za pomocą platformy haloDoctor należy wykonać kilka prostych kroków:

  • wybór lekarza, daty oraz godziny, podczas której odbędzie się konsultacja lekarska,
  • wybieramy opcję z utworzeniem konta bądź wybrać: Umów wizytę bez logowania,
  • należy uzupełnić podstawowe dane oraz zaakceptować regulamin i na końcu kliknąć: Umów wizytę
  • potwierdzić link, który przyszedł na skrzynkę mailową oraz opłacić wizytę.

Kroki są proste i szybkie do wykonania, na końcu należy jedynie oczekiwać na wizytę z wybranym przez siebie lekarzem.

Konsultacja lekarska, która obywa się za pomocą platformy telemedycznej jest taką samą konsultacją jak ta w gabinecie prywatnym. Każdy lekarz, który udziela konsultacji na platformie może zostać oceniony przez pacjentów po wizycie, dzięki temu nowi pacjenci mogą zaznajomić się z odczuciami i opinią innych pacjentów tego lekarza. Opinie często pomagają w odpowiednim dobraniu lekarza dla siebie.