Twoje włosy są cienkie i słabe, a odżywki i maski niewiele pomagają? Nie musisz ich obcinać. Specjalistyczne zabiegi na włosy pozwalają w krótkim czasie na poprawę ich wyglądu i kondycji. Wiele z nich możesz samodzielnie wykonać w domu.

Masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy nie tylko może być wykonywany w domu, ale też można go sobie zrobić samodzielnie, najlepiej bezpośrednio przed kąpielą. Polega na masowaniu opuszkami palców (lub specjalnym przyrządem do masażu głowy) skóry na całej powierzchni owłosionej części głowy. Ten zabieg ma na celu lepsze ukrwienie skóry, co wspiera docieranie do cebulek składników odżywczych. Dzięki temu prostemu zabiegowi włosy są mocniejsze, także ich wzrost jest wyraźnie szybszy.

Laseroterapia skóry głowy

Kolejny zabieg, który skupia się bardziej na skórze głowy niż włosach, ale w ostatecznym rezultacie to właśnie one są lepiej odżywione i szybciej rosną. Jednym z celów laseroterapii skóry głowy jest przeciwdziałanie łysieniu.

Oprócz laseroterapii skórę głowy można stymulować poprzez mezoterapię igłową oraz elektrostymulację.

Zabiegi keratynowe

Mowa nie tylko o keratynowym prostowaniu włosów, ale wszelkiego rodzaju zabiegach z użyciem keratyny, które mają na celu wzmocnienie włosów, odbudowanie ich struktury, wygładzenie łusek i zredukowanie łamliwości. Keratyna naturalnie występuje we włosach, ale nie zawsze w dostatecznej ilości. Jej uzupełnienie sprawia, że włosy mają zdrowy, lśniący wygląd.

Zabiegi nawilżające

To przede wszystkim intensywne odżywki i maski, które można samodzielnie nałożyć na włosy w domu. Polecane są na bardzo zniszczone włosy, które potrzebują intensywnej regeneracji. Odżywki i maski nie tylko nawilżają, ale też wzmacniają włosy, które stają się miękkie, sprężyste i elastyczne.

Nawilżające odżywki i maski zazwyczaj nakłada się na włosy suche i zniszczone, ale można ich użyć także w przypadku włosów farbowanych lub po zabiegu trwałej ondulacji.

Laminacja włosów

Laminacja albo laminowanie włosów to – obrazowo mówiąc – to samo, co laminowanie dokumentów, czyli nałożenie na włosy zewnętrznej warstwy zabezpieczającej. Dzięki temu włosy są gładkie, lśniące, wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Laminacja włosów w domu łączy w sobie prostotę wykonania z jakością zabiegu w salonie fryzjerskim. Warto podkreślić, że laminowanie nie tylko wzmacnia włosy, ale i chroni je przed kruszeniem, łamaniem, rozdwajaniem końcówek oraz promieniowaniem UV. To kompleksowy zabieg, który jednocześnie wzmacnia, chroni i dba o nieskazitelny wygląd włosów.

Zabiegi odbudowujące

Seria zabiegów odbudowujących to propozycja dla włosów zniszczonych zbyt częstym suszeniem gorącym powietrzem, używaniem prostownicy lub lokówki, a także uszkodzonych przy źle przeprowadzonym farbowaniu, rozjaśnianiu lub trwałej ondulacji.

Zabiegi odbudowujące wykonuje się na bazie preparatów zawierających proteiny, keratynę i ceramidy. Niektóre można wykonać w domu, inne wymagają wizyty w salonie fryzjerskim.

Jaki zabieg będzie potrzebny twoim włosom?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nigdy nie jest prosta. Jeśli nie masz pewności, nie eksperymentuj. Poproś fryzjera o fachową ekspertyzę.