Artykuł partnera.

Przed nałożeniem makijażu konieczne jest, aby zaaplikować na twarz odpowiedni krem. Powinien on być przeznaczony do konkretnego typu cery: tłustej, suchej lub mieszanej. Od niego zależy, jak ostatecznie będzie wyglądał nasz make-up.

W tym artykule dowiesz się, jak wybrać idealny krem nawilżający do twarzy pod makijaż.

Po co nakładać krem?

Po pierwszym etapie – oczyszczeniu skóry, baza pod makijaż jest następnym obowiązkowym krokiem  w codziennej pielęgnacji twarzy. Ma na celu przede wszystkim utrwalić podkład i sprawić, że nie będzie tak łatwo się ścierać. Dobrze dobrany krem może przedłużyć trwałość makijażu nawet o kilkanaście godzin. Inną funkcją kremu jest wygładzenie twarzy, dzięki czemu łatwiej i bardziej równomiernie nakłada się podkład. Warto wiedzieć, że nie wszystkie podkłady, na jakie trafimy na rynku mają dobry skład. Może się zdarzyć, że jakiś fluid negatywnie wpływa na skórę. Najczęściej podkłady powodują wysuszanie skóry lub zapychanie porów. Ważne więc, aby między podkładem, a naszą skórą było coś jeszcze. Dlatego właśnie krem powinien być absolutną koniecznością przy porannym nakładaniu makijażu.

Jak dobrać odpowiedni krem?

Bardzo ważne, aby krem, który zastosujemy pod podkład był nawilżający. To spowoduje, że nasza skóra będzie napięta i wygładzona. Odpowiednie nawilżenie ograniczy wysuszanie się skóry. Najważniejsze, aby zbadać, jaki mamy typ cery. Skóra sucha jest cienka i szorstka, czasami się łuszczy i piecze. Z kolei cera tłusta nadmiernie się błyszczy, ma rozszerzone pory oraz widoczne zaskórniki. Cera mieszana to połączenie dwóch poprzednich. Najczęściej tłuste części to czoło, nos i broda, a suche to policzki i linia żuchwy. Warto więc dowiedzieć się jaki mamy typ cery, gdyż inne kremy stosowane są do cery tłustej a inne do suchej. Od tego, ile nasza skóra powinna wchłonąć kremu zależy, jaki produkt powinniśmy wybrać. Gdy wybierzemy za tłusty krem pod makijaż, na skórze powstanie warstwa podkładu, która będzie wyglądać nieestetycznie. Podobnie, gdy mając suchą skórę wybierzemy krem niedostatecznie natłuszczający, podkład rozłoży się nierównomiernie.

Gdzie znaleźć najlepszy krem nawilżający?

Na rynku powstaje coraz więcej nowych kosmetyków. Warto wybrać sprawdzone i polecane produkty o jak najwyższej jakości. Hada Labo Tokyo to japoński producent kosmetyków, który tworzy je z myślą o zdrowiu, ograniczając przy tym ich skład. W kosmetykach marki Hada Labo nie znajdziemy zbędnych dodatków, barwników, czy zapachów. Według tej japońskiej marki działanie kosmetyków ma współgrać ze skórą i zapewniać jej harmonię. Najważniejszym składnikiem jest kwasu hialuronowy, który odmładza i regeneruje skórę. Dzięki kosmetykom Hada Lobo skóra jest idealnie nawilżona, co prowadzi do redukcji zmarszczek. Po stosowaniu kremów tej marki zauważymy, że nasza skóra jest gładka i ma odpowiedni kolor i blask. W ofercie firmy znajdziemy kremy dla różnego typu cery, na dzień i na noc.