Artykuł partnera.

Korygowanie zgryzu to częsta potrzeba u pacjentów w różnym wieku. Popularny aparat ortodontyczny kojarzący się z metalowymi zamkami to nie jest już jedyne rozwiązanie znane w ortodoncji. Przezroczyste aparaty na zęby, czyli nakładki Invisalign, to innowacja w zakresie prostowania zębów, z której chętnie korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. Poznaj ich działanie, zalety oraz różnice od klasycznego aparatu ortodontycznego.

Przezroczyste aparaty na zęby:

 • Dowiedz się, czym charakteryzują się przezroczyste aparaty na zęby
 • Odkryj zalety stosowania nakładek na zęby Invisalign
 • Nakładki prostujące a aparat ortodontyczny – jakie są różnice?

Przezroczyste aparaty na zęby – odkryj metodę Invisalign

Przezroczyste aparaty na zęby to nowoczesne rozwiązanie rewolucjonizujące sposoby korygowania zgryzu. Zdejmowane przezroczyste nakładki pozwalają na pełną dyskrecję. Zęby mogą się przesuwać, ale przezroczyste aparaty na zęby nie mają żadnych ostrych elementów, są gładkie i niemal niewidoczne. Dzięki temu leczenie zgryzu za ich pomocą nie nastręcza trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Przezroczyste aparaty na zęby to rozwiązanie innowacyjne również ze względu na szybkość leczenia. Krótki czas noszenia nakładek pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Już podczas planowania leczenia pacjent może sprawdzić komputerowy model uzębienia, który pozwoli mu odkryć przewidywany rezultat noszenia nakładek. Specjalnie przygotowane nakładki należy nosić przez 22 godziny na dobę, reszta czasu przeznaczona jest na posiłki oraz mycie zębów. To wygodne i skuteczne rozwiązanie zdobywa coraz większe grono zwolenników nie bez powodu. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe – każdy może cieszyć się efektami widocznymi po zastosowaniu nakładek Invisalign.

Zalety stosowania nakładek Invisalign

Przezroczyste nakładki na zęby Invisalign to rozwiązanie o wielu zaletach. Przezroczyste aparaty na zęby to:

 • estetyczne rozwiązanie – niemal niewidoczne nakładki mogą być komfortowo noszone przez cały dzień,
 • wygodna opcja – nakładki Invisalign można samodzielnie zakładać i zdejmować bez ingerencji ortodonty,
 • wizualizacja efektów przed rozpoczęciem leczenia – to natomiast wpływa na zwiększenie motywacji już na starcie,
 • komfort w czasie jedzenia – nakładki zdejmowane na czas posiłków nie przeszkadzają w spożywaniu dowolnych produktów,
 • rozwiązanie dla osób w każdym wieku – korzyść odczują zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Czym różni się tradycyjne korygowanie zgryzu od nakładek Invisalign?

Różnic między klasycznym aparatem ortodontycznym a przezroczystymi nakładkami Invisalign jest wiele. Czas poznać najważniejsze z nich i wybrać korzystniejsze rozwiązanie dla siebie.

 1. Czas leczenia – zależy przede wszystkim od wady zgryzu z jaką zgłasza się pacjent, zazwyczaj jednak jest on krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
 2. Wizyty kontrolne – leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego wymaga przynajmniej jednej wizyty u ortodonty miesięcznie. Natomiast leczenie nakładkami nie tylko opiera się na rzadszych kontrolach, ale i daje możliwość samodzielnego obserwowania efektów przez pacjenta.
 3. Koszty terapii – choć nakładki Invisalign mogą wydawać się bardziej kosztowne niż aparat, to doliczając wizyty u ortodonty wymagane przy tradycyjnym aparacie, różnica w kosztach może być naprawdę niewielka.
 4. Higiena podczas leczenia – nakładki ortodontyczne można łatwo zdjąć i zjeść ulubiony posiłek składający się nawet z orzechów lub innych twardych produktów. Z kolei w przypadku aparatu ortodontycznego higiena może być utrudniona, a metalowe zamki uniemożliwiają spożywanie niektórych grup produktów.
 5. Dyskrecja i komfort – tutaj decyzja wydaje się całkiem prosta – dyskrecja oraz komfort noszenia nakładek zdecydowanie przewyższają odczucia w trakcie kuracji tradycyjnym aparatem ortodontycznym. W ten sposób szybko przekonasz się, że korygowanie zgryzu może być nie tylko skuteczne, ale i przyjemne.