Większość z nas żyje w ciągłym pędzie, zapominając o tym jak ważny jest zdrowy styl życia. A przecież tak nie może być. Dziś podpowiemy Wam jak zmienić swoje złe nawyki i wreszcie zacząć żyć zgodnie z zasadą, że zdrowie jest najważniejsze. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Zdrowa dieta to podstawa

Zdrowa dieta to podstawa. W końcu dzięki zbilansowanym posiłkom ryzyko wielu chorób znacząco się zmniejsza. Mamy tutaj na myśli choćby choroby układu sercowo-naczyniowego, ale też niektóre typy nowotworów. Jednocześnie po całym dniu w pracy często sięgamy po niezdrowe dania, typu fast food, które zasadniczo nie mają żadnych wartości odżywczych, a przy tym jeszcze uzależniają. Na szczęście łatwo i szybko można to zmienić. Przede wszystkim należy całkowicie zrezygnować z jedzenia typu fast food, ale też produktów garmażeryjnych, które są pełne konserwantów. Wystarczy je zamienić na dania przygotowane na bazie warzyw. Właśnie warzywa powinny zajmować 75% miejsca na talerzu. Jako dodatek można zjeść pełnoziarnisty makaron oraz porcję ryby morskiej. Na śniadanie można szybko i łatwo przygotować sałatkę owocową z dodatkiem jogurtu naturalnego. A na przekąskę wystarczy sięgnąć po orzechy. Została jeszcze kolacja. Tutaj sprawdzi się choćby miks sałat z dodatkiem odrobiny łososia. Taka dieta jest nie tylko zdrowa, ale też lekkostrawna i pozwoli Wam utrzymać prawidłową masę ciała. Jeżeli będziecie jeść sporo zielonych i czerwonych warzyw, to zachowanie też młodość na dłużej, gdyż pełne są one antyoksydantów. Nie zapomnijcie też o właściwym nawodnieniu, czyli codziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry wody. Jeżeli w ciągu dnia nadal będziecie odczuwać głód, to sięgnijcie po seler naciowy, który jest doskonałym źródłem błonnika i przeciwutleniaczy.

Czas dla siebie

Każdego dnia należy znaleźć czas dla siebie. Oczywiście to wydaje się trudne, ale niekoniecznie tak musi być. W końcu możecie wykorzystywać każdą wolną chwilę na przyjemności. Pomyślcie tylko, że zamiast dojeżdżać do pracy samochodem, można zamienić go na rower, nawet elektryczny i już zyskujecie przyjemność jazdy, a przy tym jesteście aktywni fizycznie. Zamiast siedzieć przed tv, zdecydowanie lepiej wyjść na spacer czy potańczyć z przyjaciółmi. Nie zapomnijcie też o drobnych przyjemnościach, choćby relaksujących kąpielach z dodatkiem olejków eterycznych czy też słuchaniu ulubionej muzyki. Takie przyjemności zmniejszają także uczucie napięcia czy stresu, który zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego.

Właściwa pielęgnacja także jest ważna

Nie można jeszcze zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji skóry. W końcu dzięki temu opóźnia się proces starzenia. Na pewno podstawą jest dokładne zmywanie makijażu oraz zanieczyszczeń osiadających na twarzy, choćby smogu. Tutaj dobrze sprawdzi się płyn micelarny. Należy także stosować kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego, który doskonale nawilża, a przy tym pozwala na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. W składzie powinien znaleźć się także niacynamid, który wzmacnia barierę hydrolipidową. Jest to silny antyoksydant, który redukuje powstanie wolnych rodników. Nie zapomnijcie też stosować odpowiedniego dezodorantu. Tutaj pojawia się pytanie: jaki dezodorant wybrać? Oczywiście taki, który w składzie ma tlenek magnezu, który absorbuje wodę zdecydowanie lepiej niż talk, a przy tym ma właściwości antybakteryjne.