Artykuł sponsorowany.

W walce o prawidłową wagę i smukłą sylwetkę nie warto się zagładzać. Zamiast tego lepiej obliczyć dokładnie swoje BMI oraz BMR. Poznanie tych dwóch wskaźników pozwoli Ci na lepsze dobranie diety, dzięki czemu dużo skuteczniej osiągniesz długotrwałe rezultaty, które Cię zadowolą. Dowiedz się na ten temat więcej z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Jak wyliczyć BMI – podstawowe informacje

BMI to najpopularniejszy wskaźnik używany do określenia prawidłowej masy ciała. Jest on stosowany na całym świecie i mogą korzystać z niego osoby każdej płci, niezależnie od swojego wieku. Do obliczenia swojej prawidłowej masy wystarczą dwie podstawowe informacje. Są to wzrost wyrażany w centymetrach oraz waga liczona w kilogramach.

Jak wyliczyć BMI ? Wystarczy do tego darmowe narzędzie online dostępne na stronie BeDiet Catering. Za pomocą zamieszczonego tam kalkulatora można w szybki i prosty sposób wyliczyć zależność między swoim wzrostem i wagą. Otrzymany rezultat pokaże Ci czy Twoja obecna masa ciała mieści się w normie.

Skoro wiesz już jak wyliczyć BMI w prosty sposób, musisz również pamiętać, że nie jest to wskaźnik, który jest bardzo dokładny. Nie uwzględnia on dodatkowych parametrów takich jak wiek, płeć czy wysportowanie, przez co jego wyniki są tylko orientacyjne. Traktuj je bardziej jako wskazówki niż pewne wyznaczniki.

Kalkulator BMR – jak poznać swoje potrzeby kaloryczne

Oprócz BMI warto obliczyć także pozostałe wskaźniki dla swojego ciała. Najważniejszym z nich jest BMR, który określa dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Wiedząc, ile ono wynosi, będziesz mógł dokładnie dostosować do niego swoją dietę i zadbać o to, by nie spożywać więcej lub mniej kalorii niż jest to Ci potrzebne.

Wyliczanie BMR jest nieco bardziej skomplikowane niż BMI, z racji tego, że oprócz wzrostu i wagi uwzględnia się w nim też dodatkowe czynniki. Są to wiek, płeć oraz częstotliwość i intensywność aktywności fizycznej. Na szczęście zamiast dokonywać ręcznych obliczeń można polegać na sprawdzonych narzędziach. Kalkulator BMR zrobi wszystko za Ciebie w ułamku sekundy.

Wskaźnik BMR pokaże Ci nie tylko Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, ale także jego minimalną wartość. Jest to szczególnie istotne w procesie odchudzania, gdyż pozwoli Ci to na efektywne zrzucanie wagi bez nadmiernego zagładzania się.

Chodakowska – dieta dla tych, którzy chcą o siebie zadbać!

Po określeniu swojego BMI oraz BMR dużo łatwiej jest skomponować dietę, która pozwoli Ci na osiągnięcie zakładanych celów. Wymaga to jednak doszkolenia w kwestii zdrowego żywienia i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na przygotowanie posiłków.

Jeżeli byłoby to dla Ciebie przeszkodą w rozpoczęciu lub kontynuowaniu diety, to nie oznacza, że musisz z niej zrezygnować. Oszczędź swój czas i zamów profesjonalny catering dietetyczny . W ten sposób dostaniesz pyszne, pełnowartościowe jedzenie na cały dzień z dostawą pod drzwi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę bedietcatering.pl i sprawdź informacje na temat oferty. Na BeDiet Catering znajdziesz także poradniki i artykuły, które pomogą Ci zwiększyć Twoją świadomość na temat zdrowego odżywiania.