Nawet 90% kobiet boryka się z cellulitem. Pomarańczowa skórka dotyczy pań w każdym wieku, bez względu na ich wagę, czy ilość nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dzięki endermologii można pozbyć się nieestetycznych zmian. Zobacz, na czym polega ten zabieg i kto powinien z niego skorzystać.
Na czym polega endermologia?
Pod nazwą endermologii kryje się masaż polegający na mechanicznej stymulacji tkanek z wykorzystaniem podciśnienia. Zaawansowana głowica sprawia, że zabieg jest wyjątkowo skuteczny i bardziej efektywny niż klasyczny masaż. Pacjent poddający się endermologii wkłada kombinezon, który otrzymuje od pracownika kliniki. Następnie specjalista uruchamia głowicę wyposażoną w rolki wytwarzające podciśnienie i zasysa nią powietrze oraz fałdy skórne. Urządzenie jest sterowane komputerowo, a osoba przeprowadzająca zabieg odpowiada za prowadzenie głowicy po ciele pacjenta. Jeden masaż endermologiczny zazwyczaj trwa około 40-60 minut – jego długość jest uzależniona od partii zabiegowej oraz jej rozmiarów.
Efekty endermologii – czy zabieg zawsze jest skuteczny?
Już po pierwszym zabiegu można dostrzec, że masowana partia wygląda nieco inaczej. Klienci twierdzą, że natychmiast odczuwają odprężenie i rozluźnienie mięśni. Dzięki endermologii znikają obrzęki, napięciowy ból oraz uczucie sztywnienia stawów. Skóra staje się jędrna i wyraźnie wygładzona. Cała seria zabiegów gwarantuje jeszcze lepsze efekty. Po pewnym czasie można zauważyć znaczną redukcję cellulitu. Endermologia nie zawsze przynosi jednakowe rezultaty – jej skuteczność jest uzależniona od stopnia zaawansowania zmian oraz masowanej partii ciała. Nawet jeśli po pierwszym zabiegu efekty nie są zadowalające, nie należy się zniechęcać. Po 10-15 wizytach w klinice poprawa będzie widoczna gołym okiem.
Endermologia – dla kogo?
Endermologia jest zabiegiem dla dorosłych, którzy walczą z cellulitem oraz nadmierną tkanką tłuszczową. Na masaż często decydują się także sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie, ponieważ niwelowanie napięcia mięśniowego sprzyja osiąganiu lepszych wyników sportowych. Endermologia jest zalecana każdemu, kto zaobserwował u siebie:
- cellulit albo nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranej partii ciała,
- wiotką, opadającą skórę,
- nierówności spowodowane liposukcją,
- ból mięśni,
- obrzęki,
- nieestetyczne blizny.
Chociaż masaż endermologiczny jest całkowicie bezpieczny, to nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży i matki karmiące piersią, pacjenci onkologiczni oraz osoby mające żylaki. Zabieg zawsze należy poprzedzić konsultacją, w trakcie której specjalista wykluczy ewentualne przeciwwskazania.
Czy endermologia jest bolesna?
Pacjenci często zastanawiają się, czy masaż przy użyciu podciśnienia boli. Endermologia to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Niektóre osoby skarżą się na delikatny dyskomfort podczas pierwszych wizyt, jednak takie uczucie towarzyszy tylko klientom, którzy zgłosili się do kliniki z bardzo zaawansowanymi zmianami. Endermologia zazwyczaj jest opisywana jako przyjemny i relaksujący zabieg. Podczas masażu można się odprężyć i całkowicie rozluźnić.