Chcąc mieć piękne, lśniące i mocne włosy, musisz zadbać nie tylko o nie same, ale włączyć w do pielęgnacji skórę głowy. To ona jest odpowiedzialna za powstawanie i wzrost nowych włosów. Jednym z najważniejszych etapów jej pielęgnacji jest złuszczanie. Peeling ryżowy to enzymatyczny eksfoliant, który nie tylko usunie martwe komórki naskórka. Zrobi dla niej znacznie więcej!

Jak peeling ryżowy działa na skórę głowy?

Skóra głowy, podobnie jak skóra całego ciała, wymaga złuszczania, które pomaga usunąć martwy naskórek. Co więcej, skalp pokryty jest często resztkami kosmetyków do stylizacji i innymi zabrudzeniami. Peeling jest świetnym sposobem na pozbycie się tych zanieczyszczeń i odblokowanie skóry. Działa on na skórę multifunkcyjnie. Oczywiście podstawowym jego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka i jego usunięcie. Peeling ryżowy, dzięki zawartym w nich enzymom rozpuszcza martwy naskórek, bez podrażniania delikatnej skóry głowy. Dzięki takiemu działaniu składniki aktywne mogą w nią głębiej wniknąć. Najlepsze peelingi wzbogacone są składnikami nawilżającymi i normalizującymi, które wydobywają naturalne piękno włosów.

Tajemnica składu peelingu ryżowego

Fermentowana woda ryżowa jest podstawowym składnikiem peelingu ryżowego. Działa ona kondycjonująco na włosy, odżywiając je, wygładzając i wzmacniając. Woda ryżowa pełna jest wzmacniających strukturę włosów peptydów, które sprawiają, że włosy stają się mocne i pełne objętości. Oprócz wody ryżowej najlepszy peeling ryżowy zawiera także inne, naturalne składniki, jak ekstrakty roślinne i kwasy organiczne, które całościowo wspomagają pielęgnację zarówno skóry głowy, jak i włosów. Dzięki temu już bezpośrednio po zabiegu skóra jest doskonale oczyszczona, a włosy wzmocnione. Zastosowanie wcierki po takim zabiegu umożliwia jej składnikom skuteczniejsze oddziaływanie na skórę głowy i włosy.

Jak stosować peeling ryżowy?

Wbrew pozorom kosmetyk o tak skutecznym działaniu jest łatwy w użyciu. To, o czym trzeba pamiętać, to aplikacja na suchą skórę głowy. Peeling ryżowy wciera się w skórę i pozostawia na 5-10 minut. Następnie wystarczy umyć głowę delikatnym szamponem. Taki zabieg warto stosować regularnie, 1 raz w tygodniu, aby zachować dobrą kondycję skóry, wspierając jej funkcjonowanie. W ten sposób możliwe jest zagęszczenie włosów i poprawienie ich kondycji.

Chcąc stosować ryżowy peeling, sięgnij po kosmetyk dobrej jakości, którego skład oparto na naturalnych komponentach. Starannie dobrana receptura odblokowuje skórę głowy i zapewni efekt pięknych, mocnych i lśniących włosów.

Sprawdź więcej na: https://www.bodyboom.pl/blog/peeling-do-skory-glowy-jak-stosowac.html