Dzieci przedwcześnie urodzone, z niską wagą urodzeniową, wymagają odpowiedniego mleka modyfikowanego, zawierającego więcej białka, kalorii, wapnia, fosforu, witamin i pierwiastków śladowych. Wcześniaki posiadają zwiększone zapotrzebowanie na te składniki, więc mleko modyfikowane dla wcześniaków koniecznie musi w nie obfitować.

Mleko dla wcześniaka – prawidłowe żywienie maluszków z niską masa urodzeniową

Rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych, powinni wyjątkowo starannie wybierać mleko dla wcześniaków, bo ich maleńkie pociechy mają bardzo delikatny przewód pokarmowy. U takich dzieci istnieje wysokie ryzyko podrażnienia żołądka, dlatego mleko modyfikowane dla wcześniaków koniecznie musi być lekkostrawne. To, że dzieci znajomych przybierają na wadze spożywając dane mleko modyfikowane, nie znaczy, że dla wcześniaka będzie ono odpowiednie. 

Każde dziecko urodzone przedwcześnie musi być żywione mlekiem dedykowanym właśnie dla niego, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Tylko taki pokarm jest  w stanie zapewnić mu harmonijny, bezpieczny i zdrowy wzrost oraz rozwój, a to przecież dla każdego troskliwego i kochającego rodzica jest najważniejsze.

Mleko dla wcześniaka wzbogacone o składniki mineralne, jak wapń, fosfor, białko i witaminy skutecznie zadbają o harmonijny  wzrost i rozwój wcześniaka i zapewnią mu prawidłowy przyrost masy ciała. Mleko dla wcześniaka zawsze trzeba wybierać po konsultacji z lekarzem, bo dzieci przedwcześnie urodzone są szczególnie wrażliwe i delikatne, więc ich pożywienie musi być idealnie dobrane do ich potrzeb.

Mieszanki z abcapteka.pl spełniają oczekiwania najbardziej wymagających rodziców, bowiem ich skład jest  doskonale skomponowany, z troską o delikatny przewodów pokarmowy maluszka. Nieumiejętny wybór mleka modyfikowanego dla wcześniaka może skutkować obciążeniem jego wrażliwego brzuszka i niedostarczeniem maluszkowi niezbędnych dla jego wzrostu i rozwoju składników odżywczych i witamin. 

Odpowiednie żywienie wcześniaka jest kluczowe, bo to dzięki niemu wyrównane zostają niedobory witamin i składników odżywczych. Maluch, który otrzyma wartościowy, doskonale zbilansowany pokarm szybko nadrobią zaległości w masie, przybierając na wadze i ciesząc swoim zdrowiem zatroskanych rodziców.

Wcześniaki to dzieci, które swoim przyjściem na świat wywołują nie tylko łzy radości i szczęścia rodziców z pojawienia się na świecie upragnionego dziecka, ale też niepokój i lęk o jego dalszy rozwój. Większość dzieci przedwcześnie urodzonych doskonale nadrabia zaległości i otrzymując odpowiednio zbilansowany, bogaty w białko, witaminy i składniki mineralne pokarm, przybiera na wadze, nie pozostając w tyle za rówieśnikami urodzonymi w terminie.

Mleko modyfikowane dla alergików

Dzieci przedwcześnie urodzone mają nie tylko niską wagę i bardzo wrażliwy przewód pokarmowy, ale także cierpią na nietolerancję białka mleka krowiego. Mleko modyfikowane dla alergików jest bezpiecznym i zdrowym żywieniem dla maleńkich dzieci z niska masa urodzeniowa i podatnym na podrażnienia przewodem pokarmowym. 

Mleko modyfikowane dla alergików dostępne na abcapteka.pl to hipoalergiczna mieszanka w pełni bezpieczna i łatwo przyswajalna dla wcześniaków z alergią. Preparat mlekozastępczy tego rodzaju dostępny jest dla dzieci od urodzenia do 6 miesiąca życia oraz starszych, powyżej roku i doskonale wspiera rozwój małych dzieci wymagających specjalnie dopasowanej delikatnej formuły.

Mleko dla alergików niemowląt to specjalnie skomponowana mieszanka, która zapobiega alergiom pokarmowym u dziecka. Takie mleko jest hipoalergiczne, łatwo przyswajalne przez delikatny organizm dziecka, co sprawia, że nie wywołuje reakcji uczulających. Nie tylko wcześniaki narażone są na alergie pokarmowe. Także niemowlęta narażone są na alergie i dlatego podawanie im mleka modyfikowanego dla alergików jest konieczne dla ich zdrowia i poczucia komfortu. 

Wysokiej jakości, starannie opracowane mieszanki mleczne dedykowane alergikom można znaleźć w abcapteka.pl, posiadającej bogata ofertę różnorodnych produktów dla niemowląt i dzieci. Wśród nich znajdują się suplementy diety i mleka modyfikowane polecane na każdy etap rozwoju.