Artykuł partnera.

Rozmyślasz nad inwestycją w fotowoltaikę? Zastanawiasz się, ile pieniędzy musiałbyś zainwestować w nowoczesne rozwiązanie w postaci dachu solarnego? W przypadku paneli sytuacja jest jasna. Na rynku funkcjonuje tak wiele firm oferujących wspomnianą technologię, że o szacunkową wycenę nie trudno. W odniesieniu do innowacyjnych systemów solarnych sytuacja jednak nieco się komplikuje. Między innymi dlatego, że na polskim rynku są one nowością. Na szczęście i u nas działają firmy, które mają je w swojej ofercie…

Dach solarny – cena za m2 dachu z funkcją fotowoltaiczną

Nie ukrywajmy, cena każdego energooszczędnego rozwiązania jest kluczowa. Dla wielu osób stanowi podstawowe kryterium, decydujące o tym, czym na konkretną, nowoczesną technologię w ogóle się zdecydują. 

W przypadku dachów solarnych – całkowity koszt inwestycji jest z oczywistych powodów większy, niż bywa to w sytuacji wyboru klasycznych paneli fotowoltaicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dachówki solarne to rozwiązanie dwa w jednym. Decydując się na ich założenie, zyskujemy więc tradycyjne pokrycie dachowe, ale i technologię prądotwórczą. Porównując zatem koszt instalacji dachu solarnego z kosztem wykonania klasycznego pokrycia, dodatkowo wzbogaconego panelami fotowoltaicznymi – różnica w cenie znacznie się zmniejsza. Można nawet powiedzieć, że jest porównywalna. 

W bieżącym roku 2023 dach solarny cena za m2 dachu solarnego – wynosi maksymalnie 1500 złotych. Wpływ na nią ma jednak wybrana marka dachówek czy konkretny system. Można zatem porównać różne oferty i wybrać opcję najkorzystniejszą. Aby jednak mieć ogólny podgląd, trzeba założyć, że instalacja o mocy 5-6 kW kosztuje średnio od 35 do 60 tysięcy złotych. 

Indywidualna wycena dachu solarnego – gdzie ją uzyskać?

Dokładną wycenę oferuje firma My Roof, marka która jako pierwsza w Polsce zaproponowała innowacyjne dachy solarne. Odwiedzając stronę internetową wskazanej firmy, będziesz mógł złożyć prośbę o indywidualny kosztorys. W tym celu będziesz jednak zobligowany do tego, by podać kilka danych.

Co interesuje firmę i czego potrzebuje do wyceny? Między innymi informacji na temat tego czy budujesz nowy dom, czy przymierzasz się do remontu już posiadanego. Warto tutaj podkreślić, że obydwie sytuacje są optymalne. Zarówno w okolicznościach stawiania nowego budynku, jak i podczas remontu starego, inwestycja w dach solarny jest po prostu najkorzystniejsza. Klasyczne panele fotowoltaiczne są z kolei opcją dla tych, którzy nie planują żadnych zmian w zakresie poszycia dachowego.  

Planowana data budowy dachu czy typ inwestycji to również kluczowe kwestie. W trakcie wyceny musisz zatem określić czy zamierzasz zintegrować system solarny z już istniejącym dachem, czy decydujesz się na całościowe rozwiązanie w postaci pełnego dachu z funkcją fotowoltaiczną.

Planowane, roczne zużycie energii elektrycznej również ma znaczenie. Po podaniu wszystkich potrzebnych danych, pozostaje czekać na odpowiedź ze strony My Roof. Kompletną ofertę znajdziesz na stronie: https://www.myroof.pl/oferta.