Artykuł sponsorowany.

Zakup krzesełka schodowego dla seniora to inwestycja na wiele lat. Zanim więc podejmiesz decyzję o zlikwidowaniu bariery architektonicznej w domu, poznaj różnice pomiędzy popularnymi modelami wind na schody proste – HomeGlide i Acorn SuperGlide 130.

Acorn – idealna winda dla niepełnosprawnych w bloku

Producent krzesełka schodowego Acorn umożliwił blokowanie dostępu do urządzenia za pomocą specjalnego kluczyka. Ta przydatna funkcja pozwala na korzystanie z windy krzesełkowej tylko właścicielowi lub upoważnionym przez niego osobom, np. schorowanym sąsiadom. Aby uchronić krzesło na schody proste przed uszkodzeniem przez dzieci lub młodzież, wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki urządzenia.

 

Wybierając windę na schody Acorn, zyskujesz także więcej możliwości montażu niż w przypadku krzesełka HomeGlide. Windy krzesełkowe SuperGlide 130 można założyć np. na schodach z nierównymi stopniami lub z zabiegiem na górze. Tego typu krzesełko może działać także na płaskich schodach – nawet takich, których kąt nachylenia osiąga 18 stopni. To wszystko sprawia, że sprawdza się doskonale w roli windy dla niepełnosprawnych w bloku.

 

Krzesełka schodowe – różnice

Co jeszcze odróżnia windę Acorn od taniego krzesełka schodowego HomeGlide? Z pewnością praktyczny panel diagnostyczny, który wyświetla informacje niezbędne do usunięcia błędu lub awarii. Choć obydwa urządzenia są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, to użytkownicy krzesła na schody Acorn SuperGlide 130 mają do dyspozycji wygodny pas z napinaczem, który blokuje się na skutek szarpnięcia. Zarówno wyglądem, jak i mechanizmem działania przypomina on pasy stosowane powszechnie w samochodach. W windach schodowych HomeGlide pasażera również chronią pasy, lecz są one cieńsze i zapinane na sprzączkę.

Różnice dotyczą także sposobu obsługi krzesełka schodowego. W miniwindach Acorn służą do tego 2 wygodne joysticki umieszczone w podłokietnikach oraz pilot zdalnego sterowania. Z kolei w krzesłach schodowych HomeGlide użytkownik ma do dyspozycji 1 joystick oraz pilot, do którego dołączono uchwyty umożliwiające zawieszenie na ścianie. Nie bez znaczenia są także różnice związane z długością okresu gwarancji – w przypadku wind dla niepełnosprawnych i seniorów HomeGlide wynosi on 2 lata. Jeżeli natomiast wybierzesz nowoczesne krzesło na schody proste Acorn, zyskasz aż 3 lata gwarancji w standardzie.

A może winda na schody zewnętrzne?

Jeśli mieszkasz w domu, do którego prowadzą schody zewnętrzne, możesz szybko zlikwidować tę barierę architektoniczną, montując krzesełko schodowe SuperGlide 130. Ta niewielka winda pozwoli Ci samodzielnie i bez trudu pokonywać stopnie przez cały rok – nawet zimą i podczas jesiennej ulewy. Aby zapobiec uszkodzeniu krzesełka na schody zewnętrzne, przekażemy Ci specjalny pokrowiec, który skutecznie ochroni urządzenie przed wilgocią. A także pozwoli utrzymać w czystości siedzisko, osłaniając je przed spadającymi liśćmi, śniegiem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Krzesełko schodowe – cena Cię zaskoczy

Wysokość kosztów związanych z założeniem windy krzesełkowej zależy od wielu czynników. Możemy jednak przyjąć, że cena krzesła HomeGlide dla użytkowników prywatnych rozpoczyna się od ok. 8600 zł brutto (razem z montażem i dostawą). Jeśli zdecydujesz się na założenie krzesełka Acorn SuperGlide, musisz natomiast liczyć się z kosztem rzędu 10 tys. zł brutto. W obydwu przypadkach możesz obniżyć wydatki nawet o 85%, uzyskując dofinansowanie PFRON. 2020 r. to kolejny rok, w którym jest ono dostępne dla osób niepełnosprawnych, które spełniają warunki otrzymania dotacji.

Jeżeli szukasz taniego krzesła do transportu niepełnosprawnych, poproś naszych ekspertów o przygotowanie bezpłatnej wyceny.

Zadzwoń pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 

lub napisz do nas: info@winda-na-schody.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl