W sytuacji, w której zmagamy się z poważnymi problemami bardzo często nasza kondycja psychiczna ulega pogorszeniu.

Bardzo wiele osób nie jest w stanie samodzielnie powrócić do stanu równowagi, co może doprowadzić do rozwoju poważnych problemów takich jak nerwice czy depresja.
Na szczęście, możemy skutecznie zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jedną z możliwości, którą mamy jest skorzystanie z pomocy psychologa. Co ważne, nie musimy wcale udawać się do poradni. Obecnie z pomocy psychologicznej możemy bowiem skorzystać za pośrednictwem internetu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Psycholog może pomóc nam w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Z jego wsparcia skorzystać warto gdy zmagamy się z życiowymi i rodzinnymi tragediami, uzależnieniami, problemami w związku czy w przypadku trudności w wychowywaniem dzieci. Psycholog bardzo często doradza również osobom, które zmagają się z trudnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Psycholog online – jak to wygląda w praktyce?

Centrum PsychoCare to jedno z miejsc, które oferuje swoim pacjentom możliwość uzyskania pomocy psychologicznej online. Aby z niej skorzystać musimy wybrać psychologa, z którym zamierzamy odbyć rozmowę oraz dogodny dla nas termin. Następnie otrzymujemy e-maila z danymi dostępowymi oraz instrukcję, w jaki sposób połączyć się z psychologiem. W wybranym przez nas terminie odbywamy wideorozmowę za pomocą popularnego komunikatora. Rozmowa z psychologiem online trwa zazwyczaj 50 minut. Jeśli czujemy, że potrzebujemy więcej czasu lub terapia dotyczy par lub rodzin warto zarezerwować dwie sesje rozmów z terapeutą. Więcej informacji na temat pomocy psychologicznej online znajdziesz na stronie internetowej http://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/.

Dlaczego porada psychologa przez internet to dobre rozwiązanie?

Praca psychologa opiera się głównie na rozmowie z pacjentem. W przeciwieństwie do psychiatry, psychoterapeuta nie przepisuje bowiem środków farmakologicznych. Dlatego też bezpośredni kontakt nie jest konieczny. Psycholog z powodzeniem może pomóc ci również podczas wideorozmowy. Co więcej, wielu pacjentów prowadząc terapię przez internet czuje się pewniej, ponieważ znajdują się w swoim domowym zaciszu. Dzięki temu efekty spotkań z psychologiem mogą być lepsze niż w przypadku tradycyjnych wizyt.

Dla kogo porady online to najlepszy wybór?

Pomoc psychologiczna online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wizytę w stacjonarnych gabinetach. Są to osoby zapracowane, mieszkające poza granicami naszego kraju, chore, niepełnosprawne oraz te, które w swojej okolicy nie mają żadnej poradni psychologicznej. Z usług placówek takich jak PsychoCare korzystają również osoby, którym zależy na dyskrecji.

Jak widzisz, nowoczesne rozwiązania takie jak to, które oferuje centrum PsychoCare sprawiają, że pomoc psychologiczna staje się dostępna dla każdego. Warto wykorzystać tę możliwość i zadbać o swoje zdrowie psychiczne oraz równowagę emocjonalną. Przekonało się o tym już wielu pacjentów, którzy regularnie korzystają z pomocy psychologa online.