Artykuł partnera.

Interesuje Cię to w jaki sposób funkcjonuje ludzki umysł? Potrafisz z zaangażowaniem słuchać innych lub chcesz się tego nauczyć? Najlepiej czujesz się pracując wśród ludzi? Psychologia może być kierunkiem, dzięki któremu zrealizujesz swój potencjał. Jak zatem zostać psychologiem?

Jak dostać się na psychologię?

Aby zostać psychologiem, należy ukończyć 5-letnie studia magisterskie na tym kierunku. Jednak aby otrzymać dyplom magistra, trzeba się na nie dostać. Na wielu uczelniach w Polsce do kwalifikacji na psychologię potrzebne jest najczęściej uzyskanie wysokiego wyniku na maturze rozszerzonej (zwykle powyżej 70%) z co najmniej trzech przedmiotów z tej listy: język polski, biologia, język angielski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie. Oczywiście istotne są także wyniki matury z poziomu podstawowego.

Jak wyglądają studia psychologiczne?

Studia psychologiczne trwają 5 lat i kończą się oddaniem pracy dyplomowej oraz egzaminem magisterskim. Nie jest to jedyna praca jaką pisze się w trakcie studiów z psychologii, bo jest wiele zajęć doszkalających umiejętności badawcze. Po 2 latach wybiera się swoją specjalność np. psychologię kliniczną, sądową, pracy, rozwojowo-wychowawczą itp. Warto w trakcie studiów z psychologii udzielać się w wolontariatach i realizować wiele godzin praktyk – nie tylko te konieczne do zaliczenia etapu studiów. Specjaliści w Centrum Psychoterapii Happy-life już w trakcie studiów zdobywali cenne, praktyczne doświadczenie. Większość z nas ukończyła studia na uczelniach rekomendowanych przez Polską Akademię Nauk. Jesteśmy dumni z naszych kwalifikacji bo umożliwiają nam realizowanie naszej zawodowej misji – ochronę zdrowia psychicznego. Jeśli psycholog w Wołominie jest przez Ciebie poszukiwany, to wybierz HappyLife!

Mam problem – czy studia psychologiczne pomogą mi go rozwiązać?

Mówi się, że na psychologię idą tylko te osoby, które “mają ze sobą problem”. Można się z tym po części zgodzić, bo każdy człowiek ma swoje wewnętrzne rozterki. Mniejsze lub większe. Niestety jeśli Twoją intencją jest rozwiązanie swoich problemów, bardziej pomocne może się okazać rozpoczęcie nie tylko studiów psychologicznych, ale i psychoterapii własnej. Wiedza, chociaż cenna i niezbędna – nie uleczy zaburzeń psychicznych lub trudności w funkcjonowaniu w ważnych obszarach życia. Pierwsze lata studiów psychologicznych to przedmioty takie jak: filozofia, metodologia czy statystyka. Trudno szukać na nich rozwiązań dla swoich problemów. Psychoterapia własna to także cenny zasób dla psychoterapeuty. Każdy terapeuta w zespole Happy-life pracujący w Józefowie, Markach, Legionowie, czy psycholog w Zielonce przeszedł lub jest w trakcie terapii własnej, co pozwala im jeszcze lepiej zrozumieć swoich pacjentów.

Czy po psychologii można prowadzić psychoterapię?

Tylko, jeśli po ukończeniu studiów rozpoczniesz specjalizację w szkole psychoterapii i otrzymasz zgodę na prowadzenie psychoterapii. Psycholog bez takiej specjalizacji może w poradni udzielać poradnictwa psychologicznego, diagnozować, wystawiać opinie psychologiczne. W Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy-life psychologowie i psychoterapeuci wykonują pracę zgodną ze swoimi kwalifikacjami i uprawnieniami – etyka zawodu jest jedną z naszych wartości. Aby sprawdzić czy sposób pracy danego specjalisty Ci odpowiada, poszukiwany jest przez Ciebie psycholog w Kobyłce, możesz umówić się na bezpłatną, 25-minutową sesję. Nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać.