Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, czy warto podjąć się zabiegu z laserem frakacyjnym iPixel. Jest to nowa, ale jednocześnie skuteczna technologia, na której skóra wiele zyska. A to dzięki działaniu kilkudziesięciu mikrowiązek. To sprawia, że lekarz dobrze kontroluje ich głębokość penetracji skóry oraz samego naskórka, oraz uzyskuje najlepsze efekty. Podczas zabiegu laser ten narusza zewnętrzną warstwę naskórka poprzez odparowywanie wody z komórek. Dzięki temu zostaną one zniszczone i dadzą efekt złuszczenia. Poza tym sprawia, że w głębi skóry dochodzi do intensywnych procesów regeneracyjnych. A sam zabieg jest naprawdę bezpieczny i przynosi wspaniałe rezultaty.

Laser iPixel świetnie sobie radzi, gdy chodzi o redukcję blizn, zmarszczek czy zaskórników. Usuwa wszelkie niedoskonałości skóry i sprawia, że człowiek od razu czuje się lepiej we własnej skórze. Nadaje się jako odświeżający peeling laserowy i do zwężenia porów. Ten zabieg można bez problemu łączyć z innymi technologiami laserowymi np. Zabiegiem Clearlift oraz z osoczem bogatopłytkowym. A to dlatego, że ma niewielkie ryzyko powikłań.

Korzystanie z lasera jest zalecana co 3-4 w serii zależnie do tego, z jakim problemem zjawiamy się w gabinecie. Ponadto wiąże się z tym krótki okres rekonwalescencji, dzięki czemu szybko można wrócić do swoich codziennych zajęć i pierwsze rezultaty terapii możemy zauważyć już po kilku sesjach. Warto też zauważyć, że nie istnieją żadne ograniczenia co do tego, w jakich miejscach naszego ciała zostaną wykonane dane zabiegi.

Taki zabieg ma wiele mocnych stron. Cechuje się tym, że osiąga duża skuteczność, jeśli chodzi o usuwanie wszelkich niedoskonałości skóry, jak wspomniane blizny czy zmarszczki, a także przebarwienia. Jak zostało wcześniej wspomniane, jest bezpieczny i nie trzeba obawiać się jakichkolwiek powikłań, gdy pacjent stosuje również inne zabiegu i terapie laserowe. Podczas samego zabiegu skóra jest zwykłe chłodzona strumieniem zimnego powietrza. To sprawia, że nie jest wtedy potrzebne podawanie znieczuleń. Charakterystyczne jest także to, że ten laser jest bardzo precyzyjny podczas aplikowanie wiązki światła, a pierwsze efekty już widać po paru dniach.

Gdy zamierzamy wybrać się na taki zabieg, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem, który będzie odpowiedzialny za wykonanie go. Wtedy, podczas rozmowy, wspólnie z pacjentem opracuje szczegółowy plan kuracji. Chodzi o to, by ocenić, jaki jest stan zdrowia pacjenta, czy w jego przypadku istnieją jakieś przeciwskazania. Zostają tutaj też przekazane wszelkie informacje dotyczące całego przebiegu terapii i zalecenia, jakich należy trzymać się po wykonaniu zabiegu.

Taka terapia nie będzie bolesna mimo nieużywania żadnych środków znieczulających. Pacjent może za to odczuwać delikatne pieczenie, które nie powinno mu sprawiać trudności, a zaraz po opuszczeniu gabinetu będzie mógł wrócić do swojej pracy i aktywności. Jednak ważne jest to, by pamiętał o zadbaniu o skórę. Powinien się z nią obchodzić delikatnie i ostrożnie, aż do zakończenia procesu rekonwalescencji.

Zdarzają się wypadki, gdy lepiej unikać zabiegów związanych z laserem iPixel. Gdy pacjent przechodzi chorobę nowotworową, ma niewydolność nerek, cukrzycę lub cierpi na niestabilne niedokrwienie serca, powinien raczej unikać tego typu terapii dla własnego zdrowia. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku osób, które mają skłonność do blizn, infekcjami w miejscu, które ma być leczone lub opryszczką. Nie zaleca się także korzystania z zabiegu osobom, które mają świeżą opaleniznę, przyjmują antybiotyki czy leki immunosuprecyjne.

Za to mogą zjawiać się tutaj osoby, które mają problem z rozstępami i bliznami (np. potrądzikowymi), niedoskonałościami skóry, rozszerzonymi porami, zbyt pomarszczoną skórą twarzy. Laser iPixel sprawdza się, gdy chodzi o odnowę i regenerację skóry na całym ciele pacjenta. Jak widać, pomaga uporać się z różnego rodzaju problemami i sprawia, że człowiek jest pełen satysfakcji po odbytym zabiegu, a jego kompleksy odchodzą w niepamięć.

Lasereterapia jest wciąż udoskonalana, by spełniać oczekiwania pacjentów i jeszcze bardziej im pomagać. Dzięki temu każdy będzie zadowolony z terapii. iPixel daje naprawdę dobre efekty, a do tego zapewnia bezpieczeństwo, krótki czas samej terapii oraz bezbolesny zabieg. Stał się nowym etapem, gdy chodzi o usuwanie defektów skóry.

Wystarczą zaledwie 3-4 zabiegi, by pacjent zobaczył znacząca różnicę i poprawę w kondycji i wyglądzie skóry. Odzyska piękny, młody wygląda, a co za tym idzie, także dobre samopoczucie i wyższą samoocenę.

Takie zabiegi to naprawdę dobry i prosty sposób na to, by znów odzyskać wiarę w siebie. Pacjent odkryje, że może czuć się dobrze we własnym ciele, a wszelkie niedoskonałości, jakie do tej pory mu dokuczały, w końcu odejdą w niepamięć. Będzie mógł na nowo żyć pełnią życia i nie będzie już dłużej wstydził się swojej własnej skory.

Zabiegi można wykonać w naszych salonach J’adore Instytut, które znajdują się w Warszawie i Krakowie. Umów się na konsultacje już dziś!