Kiedy zauważysz pogorszenie widzenia lub inne niepokojące objawy, związane z narządem wzroku, powinieneś jak najszybciej udać się do specjalisty. Symptomami osłabienia wzroku są m.in.: zamazany obraz, gorsze widzenie, częstsze bóle głowy. Dobry wzrok jest niezbędny do komfortowego życia, do wykonywania nawet najprostszych czynności. Niestety, ale bagatelizowanie niepokojących objawów może jeszcze bardziej pogłębić problem.

Okulary korekcyjne

Kiedy jesteś posiadaczem wrodzonej, bądź nabytej wady wzroku. Coraz więcej osób ma problem z zaburzeniem widzenia przez, np. długie godziny spędzone przed monitorem. Dzięki temu przyrządowi można skorygować swoją wadę wzroku. Niestety okulary korekcyjne nie pomogą pozbyć się wady wzroku, ale mogą zatrzymać bądź spowolnić postępującą wadę wzroku. 

Kiedy już stwierdzisz, że Twoje oczy wymagają przebadania – udaj się do okulisty, który dzięki specjalistycznym sprzętom sprawdzi, czy niezbędne są okulary korekcyjne.

Rodzaje szkieł korekcyjnych

W zależności od wady wzroku są różne rodzaje szkieł korekcyjnych. W zależności od wady oraz potrzeb istnieją różnią się one od siebie kształtem, materiałem oraz budową. Niezbędna jest wizyta u okulisty, by móc określić jakie szkła do okularów okażą się niezbędne.

Jeśli chodzi o tworzywo, z którego wykonane są szkła wyróżnia się: mineralne, organiczne oraz poliwęglanowe. Szkła pod kątem budowy mogą być jednoogniskowe, dwuogniskowe, trzyogniskowe, progresywne, multigresywne i inne.

Powłoka antyrefleksyjna chroni nas przed odbijającym się światłem. Idealnie sprawdzi się, np. w pracy przy komputerze. Warto wybrać szkła z taką powłoką, ponieważ dzięki niej, oczy mniej się męczą, w ten sposób chronimy swój wzrok.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób noszących okulary jest wybranie powłoki fotochromowej. Są sposobem na ochronę wzroku promieniowaniem UV oraz światłem niebieskim. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pod wpływem promieniowania UV zmieniają swoją barwę. Świetnie mogą się sprawdzić, np. u kierowców, którzy spędzają długie godziny za kierownicą.

Ceny szkieł do okularów korekcyjnych

Kiedy stoisz przed zakupem okularów korekcyjnych, zapewne zastanawiasz się ile kosztują szkła do okularów. To przede wszystkim zależy od rodzaju wadu wzroku, rodzaju soczewki, a także od dodatków, które mogą zostać wybrane. Ich cena plasuje się od 65 zł (podstawowe, plastikowe, bez dodatków). Nieco droższe są szkła plastikowe z antyrefleksem. Od 125 zł mozna zakupić bardziej odporne na zniszczenia szkła poliwęglanowe. Droższe są szkła mineralne, są one cięższe od pozostałych, ponieważ są wykonane ze szkła

Warto pamietać, że kupno dobrych okularów to inwestycja w swoje zdrowie, komfort oraz prawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu.