Booster do twarzy to nowość na rynku drogeryjnym i prawdziwy hit, który warto znać. Jego używanie jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, sam produkt nie obciąża skóry, a efekty jego stosowania trudno porównać z rezultatami używania jakiegokolwiek innego kosmetyku.

Czym jest booster i czym różni się od innych kosmetyków?

Booster to specyficzny kosmetyk, którego nie stosuje się samodzielnie – zawsze należy połączyć go z innym produktem pielęgnacyjnym, np. kremem. Wystarczy kilka kropel, by znacząco wpłynąć na efekty dbania o skórę. Jego nazwa pochodzi od anglojęzycznego czasownika „to boost”, czyli „zwiększyć” lub „doładować”. Jak nietrudno się domyślić, jego zadaniem jest intensyfikowanie działania kremu, a także zwalczanie konkretnych problemów skórnych oraz tworzenie na powierzchni twarzy delikatnej warstwy ochronnej osłaniającej ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Booster często bywa porównywany do serum, z którym łączą go wysoko nasycony substancjami aktywnymi skład oraz wodnista konsystencja. W rzeczywistości jednak produkty te bardzo się od siebie różnią i wzajemnie uzupełniają.

Jak wybrać booster dla siebie?

Wybierając booster dla siebie, należy kierować się podobną zasadą jak w przypadku wszystkich innych kosmetyków i zabiegów. Nie istnieje jeden produkt, który dobrze służyłby wszystkim – kupując swój egzemplarz, należy pamiętać o rodzaju, cechach oraz specyficznych problemach własnej skóry.

Osoby zmagające się z przesuszoną, pozbawioną jędrności skórą, powinny sięgnąć np. po ekspresowy booster na dzień i na noc Multi-kolagen Retinol Perfecta bogaty m.in. w retinol oraz multilift forte lub po booster na dzień i na noc Perfecta Fenomen C, który nawilża, odżywia i wyrównuje koloryt. Z kolei posiadaczki cery tłustej, mieszanej i trądzikowej powinny zainteresować się boosterem matującym Perfecta No Problem. Jego działanie polega przede wszystkim na zwalczaniu bakterii, regulacji ilości wydzielanego sebum, normalizowaniu oraz dodawaniu skórze energii i witalności.