Artykuł sponsorowany.

Trening EMS to obecnie jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. To świetny sposób na urozmaicenie planu treningowego, doskonałe wsparcie w rehabilitacji i skuteczna pomoc w redukcji masy ciała. Czego potrzebujesz, żeby zacząć trenować tą innowacyjną metodą?

Czym jest trening EMS?

EMS to innowacyjna metoda treningowa łącząca klasyczny trening z elektryczną stymulacją mięśni. Trening aktywuje do pracy blisko 90% włókien mięśniowych jednocześnie! Impulsy docierają nawet do najgłębiej położonych mięśni, co wpływa na wysoką efektywność metody. 20-minutowa sesja treningowa pozwala spalić nawet 500 kcal. Dla osiągnięcia widocznych efektów wystarczy trenować dwa razy w tygodniu.

Trening EMS jest bezpieczny i przeznaczony dla wielu osób. Przede wszystkim jest odpowiedni dla sportowców, którzy chcą zwiększyć efektywność swoich ćwiczeń. Ponadto sprawdzi się u każdej osoby, która chce zredukować masę ciała, ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu. Co ciekawe, elektrostymulacja może być wykorzystywana jako zabieg masujący i łagodzący bóle mięśniowe. Impulsy o niskiej intensywności działają rozluźniająco na ciało. Trening nie obciąża stawów i kręgosłupa, a więc nie niesie za sobą ryzyka kontuzji. Wykonywany pod okiem fizjoterapeuty może być skutecznym wsparciem w rehabilitacji.

Niezbędny sprzęt do treningu

Pierwsze urządzenia przeznaczone do elektrostymulacji mięśni miały wygląd konsoli wyposażonej w specjalne kable, zakończone elektrodami. Elektrody przyklejało się do ciała. Minusem sprzętu były kable, które plątały się podczas wykonywania ćwiczeń.

Na szczęście wraz z rozwojem technologii powstały nowe, bezprzewodowe sprzęty, które zapewniają maksimum komfortu w czasie treningu. Jednym z nich jest innowacyjny kombinezon Body MEON EMS.

Innowacyjny kombinezon dopasowany do Ciebie

Marka MEON EMS zaprojektowała kombinezon szyty na miarę oczekiwań najbardziej wymagających osób. System Body EMS to polimerowe elektrody najwyższej generacji, bezprzewodowe połączenie z aplikacją i maksymalne dopasowanie do sylwetki! Kombinezon aktywuje 10 głównych partii mięśniowych, tym samym gwarantując najwyższą skuteczność treningów. Sprzęt jest lekki i nie ma zbędnego okablowania, a dzięki temu zapewnia swobodę ruchów w pełnym zakresie oraz higienę i komfort użytkowania. Kombinezon dostępny jest w 6 rozmiarach.

Do zestawu dołączony jest niewielki konektor, który bez problemu schowasz w kieszeni podczas ćwiczeń. Elektrostymulator ma 10 kanałów pracy, częstotliwość w zakresie od 7 do 100 Hz i zasięg działania do 50 metrów. Więcej o sprzęcie przeczytasz na stronie https://meonems.pl/system-meon-ems/.

Wykorzystaj kombinezon w swoich codziennych treningach, aby szybko zobaczyć efekty swojej pracy nad sylwetką!