Artykuł sponsorowany.

Doskwierają Ci przewlekłe zaparcia? Nie wiesz, jak pozbyć się tej kłopotliwej dolegliwości? Poznaj nasze sposoby na długotrwałe zaparcia!

Czym są przewlekłe zaparcia?

Zaparcia pojawiają się co pewien czas niemal u każdego z nas. Ich przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane, a sporadyczne występowanie, choć uciążliwe, nie powinno wskazywać na nic poważnego. Zwykle większość z nas wypróżnia się raz dziennie lub częściej, jeśli dochodzi do tego jednak nawet raz na trzy dni, nie powinno to być powodem niepokoju – o ile nie występują żadne dodatkowe objawy.

W przypadku braku defekacji powyżej 3 dni i mniej niż dwa razy, gdy towarzyszą temu dolegliwości bólowe, a stolec jest twardy i zbity, masz zaparcia. Przy częstym lub długotrwałym występowaniu zaparć mówimy o zaparciach przewlekłych. Poznaj kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz pozbyć się problemów związanych z przewlekłymi zaparciami.

Jak pozbyć się przewlekłych zaparć?

Przy przewlekłych zaparciach najczęściej zaleca się zmianę codziennego jadłospisu. W Twojej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik, które usprawniają pracę jelit, a tym samym wspomagają trawienie. Doskonale sprawdzają się np. surowe owoce i warzywa czy siemię lniane, a także produkty pełnoziarniste. Dzień rozpocznij od szklanki wody z miodem, unikaj natomiast potraw, które są ciężkostrawne.

Drugi sposób na przewlekłe zaparcia to po prostu znalezienie czasu na codzienne wypróżnianie. Życie w pośpiechu temu nie sprzyja – jelita są najaktywniejsze rano, dlatego też zaplanuj poranek tak, aby mieć choć kilka chwil na spokojną wizytę w toalecie.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej – systematyczny ruch to trzecia metoda na przewlekłe zaparcia. Czasem wystarczy dłuższy spacer chociaż co drugi dzień, innym razem przejażdżka na rowerze. Jeśli masz niedaleko do sklepu, nie jedź do niego samochodem, a w drodze do pracy wyjdź przystanek wcześniej. To naprawdę niewielki wysiłek, który może jednak mieć wielki wpływ na pozbycie się problemu zaparć.

Xenna Balance na zaparcia przewlekłe

Jeżeli zaparcia nie ustępują, koniecznie spróbuj łagodnego środka przeczyszczającego, jakim jest Xenna Balance. Xenna saszetki posiada Makrogol 3350, która może pozwolić Ci uzyskać poprawę zarówno w formie komfortu wypróżnień, jak ich częstotliwości. Środek ten polecany jest osobom dorosłym, a także młodzieży powyżej 12. roku życia.

Co bardzo ważne, elektrolity zawarte w preparacie Xenna Balance pomagają utrzymać prawidłowy poziom sod, potasu i wody w organizmie podczas leczenia zaparcia. Xenna saszetki są również niezwykle łatwe w aplikacji – jej zawartość wystarczy wsypać do szklanki 125 ml wody i dobrze wymieszać. Po rozpuszczeniu proszku po prostu wypij Xenna Balance.

Ostatni sposób na zaparcia to uregulowanie swojego trybu życia oraz odpowiednie nawodnienie. Pamiętaj o wypijaniu właściwej ilości wody każdego dnia, płyny są niezbędne do prawidłowego trawienia. Zadbaj o to, aby pozbyć się zaparć!