Artykuł partnera.

To, co jemy, ma realny wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Zróżnicowana i odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia stanowią podstawę dobrego nastroju, kondycji oraz dobrego stanu organizmu. Dowiedz się, jak zadbać o swoje samopoczucie za sprawą diety, co powinien zawierać codzienny jadłospis, a z czego lepiej zrezygnować oraz czy i jakie suplementy stosować.

Prawidłowa dieta – co jeść, a czego unikać?

Zbilansowana, prawidłowa dieta to taka, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Do właściwego funkcjonowania ludzki organizm potrzebuje białka, węglowodanów, witamin, soli mineralnych oraz składników takich jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i probiotyki.

Jeśli nie mamy pewności, czy odpowiednio się odżywiamy, warto zasięgnąć porady dietetyka i zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, które często przedstawiane są za pomocą łatwej do zrozumienia grafiki, w postaci piramidy. Podstawę piramidy żywieniowej stanowi aktywność fizyczna, a następnie pojawiają się produkty, które powinniśmy jadać często, najlepiej kilka razy dziennie. Im wyższe piętra piramidy, tym po dany produkt powinniśmy sięgać rzadziej.

Dietetycy są zgodni, że produkty, które powinny stanowić podstawę naszego menu, to warzywa i owoce. Dostarczają one witamin, węglowodanów, soli mineralnych oraz substancji prebiotycznych, które w układzie pokarmowym stanowią pożywienie dla dobroczynnych bakterii jelitowych. Do zdrowych i zarazem prebiotycznych produktów należą też kasze oraz pełnoziarniste makarony i pieczywo.

W naszym menu powinny znaleźć się nasiona, pestki i orzechy (w umiarkowanej ilości ze względu na kaloryczność), ryby morskie i oleje roślinne oraz dobrej jakości nabiał, w tym kefiry, naturalne jogurty i maślanka, które są naturalnymi źródłami bakterii probiotycznych.

Unikać natomiast powinniśmy żywności przetworzonej, słodyczy i słonych przekąsek oraz gotowych dań do podgrzania w piekarniku czy kuchence mikrofalowej. Warto też ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować używki takie jak kawa i alkohol.

Suplementy diety – jakie warto je stosować?

Sprawnie funkcjonujące jelita to w ogromnej mierze zasługa właściwej diety i trybu życia. Nie zawsze jednak możemy spożywać wystarczającą ilość produktów, które mają dobry wpływ na kondycję jelit i uzupełniają mikrobiom jelitowy o dobroczynne bakterie.

Czasami zdarza się, że nasz mikrobiom w jelicie  jest osłabiony, m.in. po antybiotykoterapii,  po zmianie diety np. w trakcie wyjazdu, czy pod wpływem stresu. Warto wówczas sięgnąć po suplementy diety, które pomogą zregenerować mikrobiom w jelicie, takie jak Multilac.

To preparat łączący zalety probiotyku i prebiotyku, czyli synbiotyk. Multilac-synbiotyk zawiera starannie wyselekcjonowane żywe szczepy bakterii i substancje prebiotyczne (fruktooligosacharydy). Bakterie odporne są na działanie enzymów trawiennych oraz kwasu żołądkowego*. Prebiotyki ułatwiają pożytecznym bakteriom namnażanie się w przewodzie pokarmowym.

Multilac można przyjmować w celu regeneracji mikrobiomu w jelicie**, jednak nadal podstawę powinna stanowić odpowiednio zbilansowana dieta.

Aktywność fizyczna jako podstawa piramidy żywieniowej

Oprócz zdrowej diety bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna. To ona stanowi podstawę piramidy żywieniowej. Już półgodzinny szybki marsz poprawia kondycję organizmu. Właściwy tryb życia, sen i odpoczynek to czynniki, o których nie wolno zapominać.

MULTILAC Kapsułki może być stosowany tylko u dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.