Kierunki studiów, takie jak dietetyka czy ekologia żywienia cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome – dbamy więc o zdrowy tryb życia oraz o naszą planetę. Wiele osób zastanawia się jednak, czy są to przyszłościowe kierunki studiów, które zagwarantują nam bezpieczną i pewną przyszłość?

Czym zajmuje się dietetyka?

Na czym tak naprawdę polegają kierunki studiów takie, jak dietetyka? Bez wątpienia warto pamiętać, że nie jest to tylko układanie jadłospisu. Dietetyka to nauka medyczna, dlatego niezbędna jest wiedza również z zakresu chemii, genetyki, mikrobiologi, immunologii, czy biochemii.

Zawód ten obejmuje takie zagadnienia, jak:

  • zapobieganie chorobom zależnym od żywienia,
  • określanie sposobu odżywiania,
  • kontrolowanie jakości jedzenia czy psychologia żywienia.

Dla kogo jest to odpowiedni kierunek?

Dla każdego, kto pasjonuje się zdrowym stylem życiem. Nierzadko wybierają go również sportowcy, na przykład trenerzy personali. Plusem takich studiów są bardzo atrakcyjne zajęcia, podczas których od studentów wymagana jest aktywność. Warto pamiętać, że zawód dietetyka to przede wszystkim codzienny kontakt z pacjentem.

Modny kierunek, czyli ekologia żywienia

Studenci kierunku, takiego jak ekologia żywienia, zdobywają obszerną wiedzę nie tylko na temat fizjologii żywienia, ale też psychologii społecznej, demografii, toksykologii żywności oraz nutrigenomiki.

Program nauczania obejmuje również psychologiczne oraz biologiczne aspekty zdrowego odżywiania w różnych okresach życia oraz chorobach. Studenci ekologii żywienia zajmują się również ochroną środowiska i zagadnieniami dotyczącymi substancji psychoaktywnych. Od pracowników tego zawodu również wymagany jest codzienny kontakt z innymi, na przykład podczas współpracy ze specjalistami. Absolwent ekologii żywienia zaznajomiony jest również z medycyną naturalną – zna role ziół oraz składniki bioaktywne żywności. Co roku lista najmodniejszych kierunków ulega zmianie. Sprawdź jakie kierunki studiów były modne w 2018 roku na http://www.solutio.com.pl/przyszlosciowe-kierunki-studiow-w-2018.

Wybór kierunku studiów to poważna decyzja

Wybór studiów to niezwykle poważana decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Niektórzy przy ich wyborze kierują się swoją pasją oraz zainteresowaniami, a inni własnym rozwojem lub względami materialnymi. Jednak każdy z nas chciałby studiować kierunek, który zapewni mu potem dobrą pracę. Szczególnie, że pewne kierunki studiów gwarantują znalezienie pracy, bez żadnego trudu.

Interesują cię kwestie zdrowego odżywiania?

Kierunki takie jak dietetyka oraz ekologia żywienia dedykowana jest osobom, które chcą troszczyć się o społeczeństwo oraz naszą planetę. Absolwenci tych zawodów mogą rozwijać się w innych kierunkach na przykład: medycznym, biomedycznym czy biotechnologicznym. Jednak warto pamiętać, że nawet gdy zdecydujemy się na bardzo przyszłościowe kierunki studiów, w dzisiejszych czasach pracodawcy zwracają dużą uwagę na doświadczenie, a nie tylko na dyplom uczelni. Warto więc po ukończeniu studiów kontynuować edukację oraz dbać o aktywność zawodową.

Ekologia żywienia oraz dietetyka – czy są to przyszłościowe kierunki studiów?

jabłko
Źródło: Pixabay.com

Wiodąca platforma, dedykowana młodym profesjonalistom oraz absolwentom, która zajmuje się rekrutacją w Polsce, postanowiła sporządzić listę 20 najlepszych kierunków, po których młodzi nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy oraz będą mogli liczyć na dobre zarobki. Czy wspomniano tam o dietetyce albo pokrewnych kierunkach? Oczywiście!

Dietetyka została nazwana jednym z zawodów przyszłości. Uznano, że kierunek ten to nie tylko chwilowa moda, ale zawód, który będzie się prężnie rozwiał przez wiele nadchodzących lat. Dlaczego możemy być tego pewni? Ponieważ pobyt na specjalistów z tej dziedziny jest duży oraz stale rośnie. A osoby, które wybrały właśnie ten kierunek mają szerokie możliwości — mogą pracować w :

  • publicznych ośrodkach zdrowia,
  • obiektach sportowych,
  • jednostkach gastronomicznych, na przykład w restauracjach.
  • dietetyk może otworzyć też własny gabinet, w którym będzie przyjmował pacjentów.